Itálie no image

Fotografie: | Licence: CC 2.0

0

Bibione – Stálice dovolených u moře

Bibione, známe severoitalské přímořské letovisko na jaderském pobřeží nedaleko Benátek. Město je součástí populární Benátské riviéry, která zahrnuje zhruba 130 kilometrů dlouhé pobřeží, kam ročně za odpočinkem dorazí až 30 milionů turistů z celé Evropy. Velkou oblibu si Bibione získalo u českých turistů, kteří sem začali hojně jezdit po pádu železné opony a mnoho z nich navštěvuje tuto oblast dodnes.

Město Bibione

V Bibione žije asi 2000 obyvatel, avšak každý rok během letní sezóny počet obyvatel města vzroste raketovým tempem klidně až na stonásobek. Jelikož se jedná o významné centrum cestovního ruchu, je Bibione hojně poseto restauracemi, obchody, bary a diskotékami, které hromadně ožívají po západu slunce. Navíc se ve městě každé úterý konají velké trhy. I ti nejmenší si zajisté užijí návštěvu zdejšího Bibione lunaparku nebo minigolfu. Pokud vyrazíte z města na východ podél pobřeží, dojdete až k místnímu majáku, u kterého se do moře vlévá řeka Tagliamenta.

Pláže a koupání

Turisté v Bibione s oblibou využívají zdejší 8 kilometrů dlouhou písečnou pláž. Kromě relaxu, koupání a všudypřítomného občerstvení je k dispozici dostatek aktivit pro sportovně založené návštěvníky. Za trochou adrenalinu můžete vyrazit na windsurfu nebo vodním skútru. Pro ty odvážnější se nabízí paragliding a naopak pro ty, hledající něco méně vzrušujícího, je k mání projížďka po pláži na hřbetu koně. Nutno podotknout, že i přes velkou koncentraci turistů dostalo Bibione za zdejší pláž již několikrát prestižní Modrou vlajku, udělovanou za čistotu.

Výlety

Z Bibione lze velmi pohodlně podnikat výlety do blízkého i širokého okolí. Hned v sousedním městě Lignano stojí aquapark Aquasplash a zoologická zahrada. Dále na východ nedaleko pobřežního letoviska Grado se nachází vnitrozemní městečko Aquileia, bývalé významné středisko Římské říše,  kam zaručeně vyrazí všichni milovníci historie, neboť významné pozůstatky města jsou zapsány i na seznamu UNESCO. Asi 80 kilometrů na západ od Bibione podél pobřeží se nachází slavné Benátky, jejichž návštěva rozhodně stojí za to.

Počasí v Bibione


Bibione

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑