Francie Biarritz

Fotografie: Emmanuel DYAN | Licence: CC 2.0

0

Biarritz – Slunce, vlny, luxus

Město Biarritz, které leží na jihozápadním pobřeží Francie, pár kilometrů od španělských hranic, je dnes jednou z nejvyhledávanějších prázdninových destinací. Obyvatelé tohoto města se ovšem neřadí k národnosti francouzské, ani španělské, ale k baskické. Baskové už delší dobu usilují o samostatnost a hrdost k této národnosti dávají patřičně najevo. Častokrát je tak na ulicích potkáte oblečené v jejich národních barvách (bílé oblečení s červeným šátkem), nebo uvidíte jejich baskickou vlajku.

Biarritz se proslavil hlavně v roce 1854 kdy si zde manželka Napoleona III, Císařovna Evžénie, nechala na pobřeží postavit palác (nyní Hôtel du Palais). Dále zde jezdily na dovolenou různé evropské královské rodiny, jako byly Královna Viktorie nebo Edward VII. Později zde zavítali další významné osobnosti, jako byl například módní návrhář Carl Lagerfeld. Tento trend vydržel až do současnosti, kdy i dnes sem přijíždí mnoho milionářů, a tak je město plné luxusních aut, vilek a hotelů, kteří mohou utratit svých pár milionů ve zdejším známém kasínu.

Přesto nejvíce turistů zde jezdí hlavně kvůli příjemnému klimatu, které tu panuje díky atlantickému oceánu. Biarritz tak občas bývá považován za lázeňské město a za odpočinkem tu jezdil například i bývalý český prezident Václav Havel. V létě tu pak přijíždí stovky surfařů ze všech koutů Evropy, protože zdejší moře nabízí skvělé podmínky pro surfování – velké vlny. Proto se tu každoročně pořádají významné surfařské soutěže jako je například Roxy Pro Biarritz. Nejznámějšími plážemi jsou La Grande Plage a Côtes de Basques.

Pokud se rozhodnete vyrazit Biarritzu, tak počítejte s tím, že především v červenci a srpnu tu je opravdu spoustu turistů a v moři je hodně surfařů. Moře nemá moc vysokou teplotu, tak kole 18 stupňů, protože je to vlastně oceán. Nicméně návštěva tohoto přímořského městečka uchvátí všechny svou příjemnou atmosférou.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑