Itálie Benátky

Fotografie: Trish Hartmann | Licence: CC 2.0

0

Benátky – Město na vodě

Jedním z nejnádhernějších měst na celém světe jsou italské Benátky. O Benátkách se říká, že to je město vybudované na vodě. Ve skutečnosti to však není úplně pravda, protože toto město vzniklo na 118 ostrůvcích, které jsou propojeny různými mosty. Nicméně ani to neubírá na kouzlu Benátek a každý kdo sem přijede, si připadá jako v úplně jiném světě.

Když se řeknou Benátky, každému se hned vybaví luxusní paláce, gondoly na kanálech a krásná zákoutí. To je proč Benátky navštěvuje několik miliónů lidí ročně. Avšak Benátky byly oblíbeny už i v dřívějších dobách, kdy se zde sjížděli malíři, sochaři a hudebníci a z Benátek se stalo centrum kultury. Nyní, aby se Benátčané připomněli tyto umělce, tak každoročně pořádají slavný Benátský karneval.

Památky v Benátkách

K nejznámějším památkám, které najdeme v Benátkách, je Náměstí sv. Marka spolu s Bazilikou sv. Marka. Dále pak jeden z nejstarších mostů v Evropě – most Ponte di Rialto, který vede přes Canal Grande a spojuje obě části města.

Pokud se rozhodnete vydat do Benátek, tak ideální je tam jet na dva dny, protože co opravdu stojí za to je noční projížďka na loďce, kdy se můžete kochat krásně nasvícenými paláci a nasát pravou atmosféru tohoto úchvatného města.

UŽITEČNÉ ITALSKÉ FRÁZE A SLOVÍČKA
Gondola Typické lodě pro Benátky
Vaporetto Lodě, které v Benátkách fungují jako MHD

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑