Itálie no image

Fotografie: | Licence: CC 2.0

0

Arabba – Dobrodružné lyžování v srdci Dolomit

Arabba je malá horská vesnice ležící v samém srdci Dolomit v italských Alpách. Na rozdíl od mnoha okolních vesnic nepatří Arabba do Jižního Tyrolska, ale do regionu Benátsko. Jedná se o velmi populární alpské středisko nabízející dostatek vyžití pro lyžaře, běžkaře i snowboardisty.

Lyžařské středisko Arabba/Marmolada

Nejatraktivnější lyžovačku v bezprostředním okolí Arabby nabízí ski areál rozprostírající se na svazích hory Porta Vescovo (2478 m). Lanovky vedou přímo z Arabby na vrchol hory, odkud se můžete vydat po různě obtížných sjezdovkách zpátky dolů do Arabby, nebo na opačnou stranu přes Passo Padon na nejvyšší horu Dolomit, ledovec Marmolada (3342 m), na který je nejkrásnější výhled právě z vrcholu Porta Vescovo. Běžkaři najdou v areálu Magna Ciapela přímo pod ledovcem 15 kilometrů běžeckých tras.

Mezistanice lanovky na ledovci Marmolada hostí skromné válečné muzeum, které upomíná na těžké boje vedené v této oblasti během 1. světové války. Tehdy v ledovci vedly rozsáhlé ledové tunely obývané mnoha vojáky. Lyžařským areálem Arabby proto vede také lyžařský okruh Della Grande Guerra (Gebirgsjäger) táhnoucí se po vrcholech Dolomit, kterými vedla v 1. světové válce frontová linie.

Lyžařský okruh Sella Ronda

Arabba je součástí atraktivní lyžařské túry zvané Sella Ronda, což je vlastně takové „ski safari“. Jedná se o propojení 4 populárních italských lyžařských středisek (Alta Badia, Val Gardena, Arabba a Val di Fassa e Carezza) tak, že je možné projet všechny tyto střediska rozkládající se na horském masivu Gruppo del Sella za jediný den. Celkem tady na lyžaře čeká 400 kilometrů sjezdovek, které lze libovolně poznávat a odkudkoliv se vždy můžete pohodlně dopravit zpět do Arabby. Sella Ronda je součástí ještě většího celku nazvaného Dolomiti Superski, kam patří mimo jiné i Kronplatz nebo Val di Fiemme.

Jak a proč do Arabby?

Z Prahy je to autem do Arabby zhruba 700 kilometrů, přičemž velká část cesty vede po kvalitních rakouských a italských dálnicích. Díky vysokým nadmořským výškám pokračuje sezóna v Arabbě i na jaře. Sněhu je většinou stále dostatek a v případě nutnosti není problém s umělým zasněžováním, které pokrývá 80 % místních sjezdovek.

Počasí v Arabbě


Arabba

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑