Belgie Anderlecht

Fotografie: Erik Cleves Kristensen | Licence: CC 2.0

0

Anderlecht – Město fotbalového klubu

Anderlecht, jehož jméno většině lidem evokuje fotbalový klub – RSC Anderlecht, který bývá považován za nejslavnější a nejlepší belgický celek. Mistrem Belgie se Anderlecht stal dokonce už devětadvacetkrát. Přistáváme na letišti Charlesroi po hodině a půl letu z Prahy. Z nabídky jedenácti hotelů Anderlechtu, kterou jsme našli na internetu, vybíráme hotel s příznačným názvem Van Belle Hotel. Je to pouhých patnáct minut chůze na náměstí Grand Place v Bruselu. Do hotelu v Anderlechtu se z letiště dostaneme autem asi během dvaceti minut.

Bruselské metro

I když je Anderlecht samostatným správním celkem, vypadá to, jako kdyby byl čtvrtí hlavního města Bruselu, zřejmě i proto se mnohdy jako čtvrť uvádí. Málo kdo ví další zajímavé věci o tomto belgickém městě, například, že tu jezdí několik stanic bruselského metra. Bruselské metro má čtyři linky a po celém městě skoro šedesát stanic, které jsou rozesety na čtyřiceti kilometrech tratě. My jsme v Anderlechtu využívali linky 2 a 6 ze stanice Clemenceau přímo u našeho hotelu.

Jak se žije v Anderlechtu

V Anderlechtu žije 100 tisíc obyvatel a celé město o rozloze skoro 18 kilometrů čtverečních leží na řece Senne. Stejně jako všechny obce Bruselského regionu, tak i Anderlecht je oficiálně dvojjazyčný, tedy francouzština a nizozemština. Většina obyvatel, až devadesát procent je frankofonní.

Co musíte vidět?

Významnou památkou je dům Erasmu, který byl postaven v roce 1468 a rozšířen v roce 1515. V roce 1521 mu dal jeho nejslavnější návštěvník Erasmus jméno. Je to nejstarší muzeum v celé Belgii.

La Roue, dělnické sídliště z počátku 20. století. Ulice La Roue je poseta kavárnami, hotely, apotékami, nebo například špeluňky. Blízko můžete navštívit i katedrálu sv. archanděla Michala a Gabriela.

Štítky:


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Back to Top ↑